Türkiye ormanlarına sahip çıktı

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, tüm Türkiye’ye, ormanlarına gösterdikleri büyük ilgi ve koruma çabalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Karacabey, ülke olarak ormanlara kendileri gibi baktıklarını, bu doğal varlıkları gelecek nesillere aktarmak için göz bebekleri gibi koruduklarını vurguladı. Vatandaşların ormanlara “Orman benim” diyerek sahip çıktıklarını ve tek yürek olduğunu belirtti.

Ülkenin dört bir yanında, Tarım ve Orman Bakanı’nın liderliğinde başlatılan “#OrmanBenim” kampanyasına yoğun katılımın gösterilmesinin, ormanların hepimiz için önemli olduğunu bir kez daha hatırlattığını kaydetti.

Karacabey, Türkiye’nin dört bir yanını süsleyen yeşil örtünün korunmasının ancak birlikte mümkün olduğunu ifade etti. 81 ilde, yaşlısından gencine herkesin katkıda bulunduğu bu kampanya ile atıksız ve yangınsız bir orman bilinci oluşturulduğunu dile getirdi.

Orman Genel Müdürlüğü’nün talimatları ile gerçekleştirilen etkinlikte, 81 ilde yalnızca bir günde toplanan çöp miktarının 313 ton olduğu açıklandı. Aksaray’daki etkinlikte ise 68 torba çöp toplandığı belirtildi.

Çevreci kuruluşlar yapılan etkinliklere tam destek verdiler Yeşil Doğa Derneği Genel Başkanı Abdulkadir Ay ‘da 81 ilde Temsilciliklerimizle birlikte dahil olduk diyerek ormanları koruma konusunda kararlı olduklarını ifade etti. Ay, etkinlik milat olsun 3 Mayıs’ın ormanlara yük olunan bir gün değil, onların yükünü hafiflettiğimiz bir dönüm noktası olması gerektiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir