Telefonla 5 dakika konuştu 1 milyon TL’sini kaptırdı

İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği, Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Güzelbahçe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine geçtiğimiz pazartesi günü başvuran bir kişi, kendisini polis savcı olarak tanıtan şahıslar tarafından 1 milyon TL dolandırıldığını belirterek şikayeçti oldu.

Sadece 5 dakika konuştuğu kişilere parasını kaptıran vatandaşın ihbarıyla çalışma başlatan İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yaptıkları kamera çalışmalarında, 4 telefon dolandırıcısının parayı almak için araçla eve geldiklerini belirledi.

YARIM SAAT SONRA GÖZALTI

Plakasını belirlenmesinin ardından kaçış güzergahıyla ilgili çalışma yapılırken, aracın plakasını da diğer ekiplerle paylaşıldı. İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri olaydan yarım saat sonra T.Y., Y.G, AA., ve U.C’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda iki adet pompalı tüfek ele geçirildi. Sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen 4 dolandırıcı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir