Rendelenmiş peyniri daha iyi erimesi için yıkamak gerekir mi? Viral rendelenmiş peyniri yıkama hilesi gerçek mi?

Rendelenmiş peyniri daha iyi erimesi için yıkamanız gerektiğini gösteren bir video, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından video paylaşım platformunda paylaşılarak birkaç günde viral hale geldi. Birbirinden farklı kullanıcının bir arada olduğu ve içerik paylaşabildiği bu platformda bazen oldukça faydalı bazen de gereksiz birçok video karşınıza çıkabileceği için bu viral videonun da doğruluğunu araştırmak istedik.

Peki, rendelenmiş peyniri daha iyi erimesi için yıkamak gerekir mi? Bu viral video gerçeği mi yansıtıyor, gelin birlikte öğrenelim.

RENDELENMİŞ PEYNİRİ DAHA İYİ ERİMESİ İÇİN YIKAMA TRENDİ NASIL BAŞLADI?2024 Şubat ayında, bir sosyal medya kullanıcısının “hayatınızı kolaylaştıracak ipucu” adı altında “Rendelenmiş peyniri daha iyi erimesi için yıkamak gerektiğini biliyor muydunuz? Bu şimdiye kadar ki en iyi mutfak tüyosu ve mutfakta size zaman kazandırıyor” sözleri ile bir video yayınlandı.

Yayınlanan bu videoda içerik sahibi rendelenmiş peyniri paketten çıkarıyor ve bir kevgir içerisine koyuyor. Hemen sonrasında rendelenmiş bu peynirin üzerine bir sürahi kadar su döküyor ve birkaç kez eliyle peynirleri karıştırıyor. Ardından peynirin üzerindeki fazla suyu iyice süzerek kenara alıyor. Yıkama esnasında çıkan kirli suyu gösteriyor ve “işte bu yüzden rendelenmiş peynirlerinizi yıkamalısınız” diyerek ne kadar şaşırdığını belirtiyor.

Peki, gerçekten rendelenmiş peyniri daha iyi erimesi için yıkamak gerekir mi?Aslında rendelenmiş peyniri daha iyi erimesi için yıkamak çok gerekli bir işlem değildir. Ancak rendelenmiş peyniri yıkayarak içerisinde bulunan nişastasından arındırabilir ve erirken daha kıvamlı değil de sıvı bir şekilde eridiğine şahit olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra rendelenmiş peyniri yıkamak, içerisinde bulunan ve topaklanmayı önleyici maddeleri giderdiği için sindirim sıkıntısı yaşayan kişilerin tercih edebileceği bir metot olabilir.

Ufak bir bilgi notu daha verelim. Eğer rendelenmiş peyniri daha iyi erimesi için yıkayacaksanız, yıkadığınız tüm peynirin o an kullanmanız gerekir. Aksi halde peynirin nem oranı artacağı için küflenme oluşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir